23 pułk artylerii

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
13 października 2021
Weterani dla wychowanków Domu Dziecka
We wtorek 12 października br., delegacja weteranów przekazał zebrane upominki dla dzieci z Domu Dziecka w Szprotawie. Prezenty zostały zebrane we wszystkich jednostkach wojskowych Czarnej Dywizji. Akcja została zorganizowana w odpowiedzi na apel dowódcy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc), który wystosował go do weteranów i uczestników misji poza granicami państwa z prośbą o wsparcie i aktywne włączenie się do zbiórki.
Od wielu lat tradycją Czarnej Dywizji stało się i w tym, roku ten zwyczaj był kontynuowany, że w przeddzień dorocznego spotkania środowiskowego weteranów poszkodowanych, uczestników misji zagranicznych z jednostek wojskowych Czarnej Dywizji przeprowadzana jest akcja charytatywna na rzecz potrzebujących dzieci. Tegoroczną zbiórkę zorganizowano dla wychowanków Powiatowego Domu Dziecka w Szprotawie.
„Sytuacja tych dzieci jest trudna, a nasza pomoc stanowić będzie realne wsparcie i z pewnością wywoła uśmiech na twarzach dzieci, często mocno doświadczonych przez los. Nie możemy stworzyć dzieciom takich warunków, jakie mogłyby mieć w domu rodzinnym, ale dzięki zwykłej ludzkiej życzliwości jesteśmy w stanie poprawiać komfort ich życia i sprawiać, że staną się one choć trochę, odrobinę szczęśliwsze. Poza tym jest wśród nas wielu weteranów poszkodowanych, do których ktoś wcześnie w potrzebie wyciągnął pomocną dłoń, dziś tę dłoń wyciągamy my weterani” – powiedział st. chor. szt. Mariusz Skroński, SPD 11LDKPanc.
Szprotawska placówka opiekuńczo-wychowawcza liczy około 30 dzieci w wieku od 5 do 18 lat, które mieszkają w dwóch niedawno wybudowanych budynkach mieszkalnych. Dotychczas podopiecznych tego Domu Dziecka wspierali żołnierze z 11 batalionu dowodzenia, a obecna akcja charytatywna powinna znacząco wzmocnić ich działania.
Żołnierze-weterani przekazali dzieciom wiele prezentów, w tym rowery, gry planszowe, zręcznościowe i komputerowe oraz różnego rodzaju zabawki, a także ubrania i środki czystości. Wiele radości sprawił dzieciom również stół do ping-ponga oraz basen, który jednak będzie mógł być sprawdzony dopiero w przyszłym roku latem. Weterani powtarzali, iż najpiękniejszym podziękowaniem i największą nagrodą dla niech jest uśmiech i zadowolenie dzieci.
 
 
 
Tekst i zdjęcia: mjr Artur Pinkowski
 

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

23 pułk artylerii
Al. Wojska Polskiego
59-700 Bolesławiec
tel. 261646600
fax. 261646655
23spa.rzecznik@wp.mil.pl

    
  • BIP