23 pułk artylerii

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
14 stycznia 2020
Wręczenie broni elewom służby przygotowawczej
13 stycznia podczas uroczystego apelu w 23 pułku artylerii odbyło się wręczenie broni elewom służby przygotowawczej, którzy od kilku dni realizują szkolenie w bolesławieckiej jednostce.


Dokonując symbolicznego aktu wręczenia broni reprezentantom plutonów kompanii szkolnej, dowódca 23 pułku artylerii pułkownik Grzegorz Potrzuski gratulował wyróżnienia, życząc wytrwałości i sukcesów podczas szkolenia.

„Akt wręczenia broni, obok złożenia przysięgi wojskowej, jest symbolem gotowości do obrony Ojczyzny. Chciałbym szczególnie podkreślić symbolikę broni, atrybutu żołnierza, która stanowi narządzie do utrzymania bezpieczeństwa i suwerenności naszego kraju. Serdecznie Wam gratuluję i dziękuje, ze to że podjęliście decyzje, aby swoją przyszłość związać z wojskiem. Życzę wam wytrwałości w zdobywaniu żołnierskich umiejętności i żywię nadzieję, że po zakończeniu służby przygotowawczej zasilicie szeregi żołnierzy naszej jednostki” – mówił płk Grzegorz Potrzuski.

W dalszej części apelu pułkownik Potrzuski powitał ppłk Marka Wasielewskiego, wyznaczonego na stanowisko zastępcy dowódcy 23 pa oraz wręczył akt mianowania na stopień podpułkownika Dariuszowi Kramarskiemu, który objął obowiązki dowódcy dywizjonu artylerii rakietowej.  Po odegraniu „Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego” i defiladzie pododdziały przystąpiły do szkolenia programowego.

Po apelu dowódca pułku spotkał się z żołnierzami służby przygotowawczej. Spotkanie miało na celu zapoznanie z przebiegiem szkolenia elewów, ale obecność wśród żołnierzy stanowiła sposobność do rozmowy o różnych aspektach szkolenia przygotowawczego i służby wojskowej.   Podczas spotkania pułkownik Potrzuski mówił o motywacji do służby oraz perspektywach rozwoju zawodowego w bolesławieckim pułku  w aspekcie tworzenia dywizjonu artylerii 155 mm haubic samobieżnych KRAB.  Na zakończenie spotkania z elewami pułkownik Potrzuski wysłuchał także próśb i wniosków żołnierzy służby przygotowawczej.

generuj pdf
Kontakt

23 pułk artylerii
Al. Wojska Polskiego
59-700 Bolesławiec
tel. 261646600
fax. 261646655
23spa.rzecznik@wp.mil.pl

    
  • BIP