23 pułk artylerii

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
13 lutego 2020
Warsztaty artyleryjskie
W dniu 12 lutego br. w 23 pułku artylerii odbyły się warsztaty robocze dla kierowniczej kadry Wojsk Rakietowych i Artylerii 11DKPanc.


Tematem szkolenia przeprowadzonego przez Szefa WRiA 11 Dywizji Kawalerii Pancernej wz mjr. Michała KOZARSKIEGO było planowanie połączonego wsparcia ogniowego do ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. ANAKONDA-20 . W szkoleniu uczestniczyła kierownicza kadra Wojsk Rakietowych i Artylerii „Czarnej Dywizji”, przedstawiciele G-2, G-3, OPL, szefowie WRiA brygad oraz przedstawiciele z 23 pa.

Wśród omawianych zagadnień rozpatrywano między innymi zasady planowania i realizacji zadań ognia połączonego i połączonego wsparcia ogniowego, system rozpoznawania i wskazywania celów oraz jego koordynację na poszczególnych szczeblach dowodzenia,
a także problematykę tergetingu. Panele dyskusyjne między poszczególnymi zagadnieniami pozwoliły na wymianę dotychczasowych doświadczeń w tym zakresie oraz wypracowanie wniosków i procedur działania. 

Celem warsztatów było usystematyzowanie wiedzy z zakresu połączonego wsparcia ogniowego na szczeblu dywizja/brygada na podstawie  dotychczasowych doświadczeń, a także udokładnienie zadań realizowanych w ramach ćwiczenia pk. ANAKONDA-20 .

generuj pdf
Kontakt

23 pułk artylerii
Al. Wojska Polskiego
59-700 Bolesławiec
tel. 261646600
fax. 261646655
23spa.rzecznik@wp.mil.pl

    
  • BIP