23 pułk artylerii

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
14 lutego 2020
Ferie z mundurem
Począwszy od poniedziałku 27 stycznia, przez okres ferii zimowych żołnierze 23 pułku artylerii uczestniczą w akcji promującej zawodową służbę wojskową prowadzoną w ramach kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.


W ramach kilkudniowej akcji „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”na terenie miast Dolnego Śląska artylerzyści z 23 śląskiego Pułku Artylerii wspierali mobilny zespół rekrutacyjny Wojskowej Komendy Uzupełnień z Bolesławca.

Podczas spotkań z mieszkańcami oraz turystami spędzającymi w ferie zimowe w ośrodkach turystycznych w Karpaczu, Świeradowie i Jakuszycach żołnierze 23 pułku artylerii informowali o przebiegu służby wojskowej na bazie własnych doświadczeń, a także perspektywach rozwoju zawodowego i osobistego. Prezentowali także wyposażenie wojskowe oraz rozdawali materiały informacyjne.

Działania promocyjno-informacyjne mają na celu zachęcanie, wspieranie i doradztwo, a także zapoznanie z procedurą powołania do służby. Zainteresowani służbą wojskowa mają okazję spotkania z żołnierzami z jednostek wojskowych i pracownikami terenowych organów administracji wojskowej,  gdzie  można bezpośrednio uzyskać informacje o służbie wojskowej i warunkach naboru do niej.

zdjęcia kpt. Mieczysław Owczarz

generuj pdf
Kontakt

23 pułk artylerii
Al. Wojska Polskiego
59-700 Bolesławiec
tel. 261646600
fax. 261646655
23spa.rzecznik@wp.mil.pl

    
  • BIP